Kazalo po Študentska svetovalnica forumu
Pomoč pogostih vprašanj  Išči  Seznam članov  Skupine uporabnikov  Tvoj profil  Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava   Registriraj se

Uporabnike obveščamo, da smo se preselili na nov forum.

Na novem forumu je potrebno ponovno opraviti registracijo.
Postavljanje vprašanj na starem forumu ni več omogočeno. Če na vaše vprašanje še nismo odgovorili nam ga prosimo ponovno zastavite na novem forumu.

Hvala za razumevanje.
Ekipa Študentske svetovalnice

Avtor Sporočilo
<  STATUS DIJAKA PO 26.LETU
alenka00
PrispevekObjavljeno: Sob Avg 27, 2011, 2011b 12:15  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Avg 2011 11:16

Živjo,

imam eno vprašanje. Letos julija sem dopolnila 26. let, septembra pa mi poteče status. Izkoristila sem že 2. vpisa na visoko in 2. na višjo. Sedaj pa me zanima, če pridobim status rednega dijaka-poklicni tečaj ali lahko še vedno delam preko štu. servisa.

lp,
Alenka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
finpol1
PrispevekObjavljeno: Ned Avg 28, 2011, 2011b 8:54  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jan 2011 7:24

Mislim, da ne... Kaj se res ne da dobit dela na drug način?
Silvija D
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 31, 2011, 2011b 15:39  Odgovori s citatom
nekoč svetovalka, danes ... :)

Pridružen/-a: Sre Maj 2009 10:27

Pozdravljena Alenka!

Če se boš vpisala na srednjo šolo in pridobila status rednega dijaka (prijava poteka do 9. septembra), boš lahko tudi po 26. letu delala prek študentskega servisa. Zavedati pa se moraš, da te lahko iz srednje šole v primeru neobiskovanja pouka izpišejo.

Če nimaš statusa pa lahko delaš prek avtorske ali podjemne pogodbe.

Srečno!
Nazaj na vrh
naty25
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 31, 2011, 2011b 19:58  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Avg 2011 19:43

živjo!

jst imam manjši problem, ki ga upam da ga bomo skupaj rešil Very Happy
Novembra bom dopolnila 26let, oktobra pa izugubim status študenta....v planu sem imela da bi se vpisala na izobraževanje odraslih v kopru, da bi delala še eno leto preko študenta. A je to zame sploh še možno? če ne, kaj je po vaše najbolje da naredim?

Še eno vprašanje .....če si končal 4. oz. 5. letnik, do kdaj ti potem velja status do 31.08 ali do 30.09 (da lahko delaš preko študenskega servisa)?

hvala za odgovore Very Happy
Nazaj na vrh
alenka00
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 01, 2011, 2011b 16:36  Odgovori s citatom

Silvija D je napisal/a:
Pozdravljena Alenka!

Če se boš vpisala na srednjo šolo in pridobila status rednega dijaka (prijava poteka do 9. septembra), boš lahko tudi po 26. letu delala prek študentskega servisa. Zavedati pa se moraš, da te lahko iz srednje šole v primeru neobiskovanja pouka izpišejo.

Srečno!

Živjo,

A ni tako, tudi če me potem izpišejo iz srednje šole je pomembno potrdilo o šolanju, ki ga prejmem ob vpisu v tečaj in ga nesem na študentski servis, kjer pa mi status za delo podaljšajo za eno leto.
Imam paše eno vprašanje. Kje dobiti spisek srednjih šol, ki organizirajo poklicni tečaj.

Hvala za odgovor.

Lp,
Alenka.
Nazaj na vrh
bababa
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 02, 2011, 2011b 9:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 1:31

Da še svoj piskrček prislonim:

Se lahko pri dopolnjenih 26 letih vpišeš v poklicni tečaj? So za to starost vpisnine oz šolnine normalne (do 100 eur)?
Ali lahko delaš prek ŠS ali ne, zame ni tako pomembno. Le, da se prekvalificiram v poklic ... Nisem pa na zavodu ipd. - sem samoplačnik.
Nazaj na vrh
alenka00
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 02, 2011, 2011b 9:32  Odgovori s citatom

naty25 je napisal/a:
živjo!

Novembra bom dopolnila 26let, oktobra pa izugubim status študenta....v planu sem imela da bi se vpisala na izobraževanje odraslih v kopru, da bi delala še eno leto preko študenta. A je to zame sploh še možno? če ne, kaj je po vaše najbolje da naredim?

Še eno vprašanje .....če si končal 4. oz. 5. letnik, do kdaj ti potem velja status do 31.08 ali do 30.09 (da lahko delaš preko študenskega servisa)?

Živjo,

potemtakem, jaz ki sem že doplnila 26. let in če se vpišem na samoizobraževanje na Srednjo tehniško šolo Koper, pridobim status REDNEGA DIJAKA in lahko delam še eno leto preko študentskega servisa.

Hvala za odgovor,

LP,
Alenka.
Nazaj na vrh
MojcaM
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 06, 2011, 2011b 9:31  Odgovori s citatom
socialno in psihološko svetovanje

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 19:02

naty25 je napisal/a:
živjo!

Naty, pozdravljena!

Z vpisom na izobraževanje odraslih pridobiš status izrednega dijaka oz. status udeleženca izobraževanja odraslih. Na našem forumu si lahko prebereš, katere pravice pridobiš z vpisom na izobraževanje odraslih. Tam med drugim piše: Preko študentskega servisa udeleženci izobraževanja odraslih ne morajo več delati, ko dopolnijo 26 let!
Ne glede na to, da boš 26. let dopolnila novembra, po tvojem rojstnem dnevu s statusom udeleženca izobraževanja odraslih ne moreš več delati.

Kot je pa zgoraj napisala še Silvija: Če se boš vpisala na srednjo šolo in pridobila status rednega dijaka (prijava poteka do 9. septembra), boš lahko tudi po 26. letu delala prek študentskega servisa. Zavedati pa se moraš, da te lahko iz srednje šole v primeru neobiskovanja pouka izpišejo.

Status študenta ti velja toliko časa, kolikor traja posamezni letnik. Za študente je to do konca septembra, za dijake do konca avgusta. Status pa lahko izgubiš tudi, ko diplomiraš, se izpišeš… več o tem na naši spletni strani.

Lp,
Mojca
Nazaj na vrh
MojcaM
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 06, 2011, 2011b 9:49  Odgovori s citatom

bababa je napisal/a:
Da še svoj piskrček prislonim:

Se lahko pri dopolnjenih 26 letih vpišeš v poklicni tečaj? So za to starost vpisnine oz šolnine normalne (do 100 eur)?
Ali lahko delaš prek ŠS ali ne, zame ni tako pomembno. Le, da se prekvalificiram v poklic ... Nisem pa na zavodu ipd. - sem samoplačnik.

Pozdrav!

Z vpisom v poklicni tečaj, po naših informacijah, pridobiš status udeleženca izobraževanja odraslih, ponekod pa se lahko vpišeš tudi kot redni dijak. Za osebe, ki se izobražujejo kot odrasli, se glede statusa, pravic in dolžnosti ter vodenja dokumentacije in evidenc uporablja zakon, ki ureja izobraževanje odraslih, prav tako pa tudi preko študentskega servisa lahko udeleženci v izobraževanju odraslih delajo le do dopolnjenega 26. leta. S statusom rednega dijaka, bi lahko delala preko študentskega servisa tudi po 26. letu. Poklicni tečaj lahko opravljaš brezplačno prvič, ko se vpišeš, če hkrati nimaš drugega statusa (študenta, oz. brezposelne osebe). Predlagam pa, da se o tem, kateri status pridobiš z vpisov v poklicni tečaj na določeni šoli, pozanimaš na tej šoli.

Ker ne vem, kdaj dopolniš 26. let, ti predlagam, da se na študentskem servisu, v primeru, da ti bo delo preko študentskega servisa omogočeno, pozanimaš, ali ti bodo trgali akontacijo dohodnine ali ne. Na naši spletni strani si namreč lahko prebereš: Tudi, če si starejši od 26 let, lahko delaš preko študentskega servisa, vendar le, če imaš status študenta.
Če si starejši od 26 let in je minilo več kot 6 let od vpisa na dodiplomski oziroma več kot 4 leta od vpisa na podiplomski stopnji, izgubiš pravico do posebne osebne olajšave za akontacijo dohodnine, ki za leto 2010 znaša 3.100,17 za leto 2011 pa 3.143,57 EUR Avtomatično se ti tudi odvaja 25% akontacija dohodnine za vsako nakazilo, ki je višje od 88,88 EUR.

Naj te opozorim na to, kar je napisala že Silvija: posamezne šole prejemajo prijave za vpis v poklicne tečaje do 9.9.2011!

Lp,
Mojca
Nazaj na vrh
MojcaM
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 06, 2011, 2011b 9:57  Odgovori s citatom

Alenka je napisal/a:

Živjo,

potemtakem, jaz ki sem že doplnila 26. let in če se vpišem na samoizobraževanje na Srednjo tehniško šolo Koper, pridobim status REDNEGA DIJAKA in lahko delam še eno leto preko študentskega servisa.

Hvala za odgovor,

LP,
Alenka.

Pozdravljena, Alenka!

Če pridobiš status rednega dijaka, lahko peko študentskega servisa lahko delaš po 26. letu, opozoriti te moram le na to, kar piše na naši spletni strani:
Tudi, če si starejša od 26 let, lahko delaš preko študentskega servisa, vendar le, če imaš status študenta.Če si starejši od 26 let in je minilo več kot 6 let od vpisa na dodiplomski oziroma več kot 4 leta od vpisa na podiplomski stopnji, izgubiš pravico do posebne osebne olajšave za akontacijo dohodnine, ki za leto 2010 znaša 3.100,17 za leto 2011 pa 3.143,57 EUR Avtomatično se ti tudi odvaja 25% akontacija dohodnine za vsako nakazilo, ki je višje od 88,88 EUR.

Če boš pa imela status izrednega dijaka oz. status udeleženca izobraževanja odraslih, pa preko študentskega servisa ne bi mogla delati. Predlagam, da se o tem, kateri status boš pridobila, pozanimaš na posamezni šoli, kamor se nameravaš vpisati. Več o pravicah ob vpisu na izobraževanje odraslih si lahko prebereš na našem forumu.

Lp,
Mojca
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
Kazalo po Študentska svetovalnica forumu -> Višje šole, izobraževanje odraslih, dijaki

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu