Kazalo po Študentska svetovalnica forumu
Pomoč pogostih vprašanj  Išči  Seznam članov  Skupine uporabnikov  Tvoj profil  Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava   Registriraj se

Uporabnike obveščamo, da smo se preselili na nov forum.

Na novem forumu je potrebno ponovno opraviti registracijo.
Postavljanje vprašanj na starem forumu ni več omogočeno. Če na vaše vprašanje še nismo odgovorili nam ga prosimo ponovno zastavite na novem forumu.

Hvala za razumevanje.
Ekipa Študentske svetovalnice

Avtor Sporočilo
<  Status samozaposlenega v kulturi in status študenta
smejka123
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 08, 2011, 2011b 10:53  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Avg 2010 11:28

Živjo,

situacija je malo zapletena in ne najdem pravega odgovora. Leta 2010 sem diplomirala in kmalu po diplomi pridobila status samozaposlenega v kulturi, prispevke si plačujem sama. Letos sem se zaporedno vpisala in ob študiju delam na projektu. V bližnji prihodnosti se bo ta projekt zaključil, nov pa se obeta šele čez kakšno leto. Imam možnost, da dam plačevanje prispevkov do enega leta na mirovanje. Sedaj me zanima, če je možno, da bi v tem letu, ko bo plačevanje prispevkov na mirovanju, koristila bonitete študentskega statusa (zavarovanje, subvencionirana prehrana). Ali zgolj mirovanje ne zadostuje in bi se morala izpisati iz registra samozaposlenih?

Vnaprej hvala, če mi boste lahko svetovali.
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijŠ
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 14, 2011, 2011b 12:32  Odgovori s citatom
nekoč svetovalec , danes ... :)

Pridružen/-a: Sre Nov 2010 15:43
Kraj: Ljubljana

Pozdravljena,

iskreno povedano, ne vem. Poklical sem na Ministrstvo (nimajo pojma), na Študentski servis (nič konkretno) ter pisarno za študentsko prehrano (ga. Mojca Škerjanec), kjer mi je Mojca dala največ koristin namigov.

Verjetno je pomembno vprašanje, kako boš sedaj uredila svoje zavarovanje? Kdo bo plačeval prispevke. In nadalje, če se oglasiš v tej pisarni Mojce Škerjanec (zalo je prijazna), potem ti lahko ona na podlagi tvoje šifre za zavarovanje pove, ali bi bila upravičena do subvencionirane študentske prehrane ali ne.

Drugače pa res ne vem, kaj bi ti svetoval. Najprej je mogoče dobro, da se razčisti prek koga boš zavarovana itd.

Žal, ti česa več ne morem povedati, čeprav ti želim.

Srečno:)
Jurij
Zavod Študentska svetovalnica brezplačno pravno svetovanje v obliki prvega pravnega nasveta izvaja na podlagi projekta Aktivendrzavljan.si, v okviru dejavnosti za povečanje aktivnega državljanstva mladih, ki se financira iz Evropskega socialnega sklada.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
Kazalo po Študentska svetovalnica forumu -> Delo preko študentskega servisa, druge oblike dela

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu