Kazalo po Študentska svetovalnica forumu
Pomoč pogostih vprašanj  Išči  Seznam članov  Skupine uporabnikov  Tvoj profil  Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava   Registriraj se

Uporabnike obveščamo, da smo se preselili na nov forum.

Na novem forumu je potrebno ponovno opraviti registracijo.
Postavljanje vprašanj na starem forumu ni več omogočeno. Če na vaše vprašanje še nismo odgovorili nam ga prosimo ponovno zastavite na novem forumu.

Hvala za razumevanje.
Ekipa Študentske svetovalnice

Avtor Sporočilo
<  Prosim pomoč - delo prek ŠS
vakanjahibuvelo
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2011, 2011b 21:07  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Sep 2011 15:54

Stara sem 31 let.

Letos sem se vpisala na študij diplomantov. Kolikor sem razumela, imam enake pravice kot redni študenti v času študija (boni, štud. delo itd.).

Zdaj pa dobivam toliko nasprotujočih si informacij, da enostavno ne vem več kaj je res in kaj ne.

Torej - moje vprašanje se glasi: Ali lahko jaz delam prek študentskega servisa?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MašaG
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2011, 2011b 13:01  Odgovori s citatom
socialno svetovanje

Pridružen/-a: Sre Jun 2009 15:53

Zdravo!

Preko študentskega servisa lahko dela vsaka oseba, ki izpolnjuje dva pogoja:
- ima status (študenta, dijaka, udeleženca izobraževanja odraslih)
- ni zaposlena (ali prijavljena kot brezposelna oseba na Zavodu za zaposlovanje)

S statusom študenta na študiju diplomantov izpolnjuješ prvi pogoj, za drugega pa sama veš ali ga izpolnjuješ. Wink Študent vpisan na študij diplomantov lahko dela preko študentskega servisa,

ampak,

se študentu, ki je dopolnil 26 let pred vpisom na dodiplomski študij ali je od vpisa na dodiplomski študij minilo že 6 let ali 4 leta od vpisa na podiplomski študij, Exclamation odvaja akontacija dohodnine.

Če citiram z naše spletne strani lepo po pravniško Wink :
[...] izgubiš pravico do posebne osebne olajšave za akontacijo dohodnine, ki za leto 2010 znaša 3.100,17 za leto 2011 pa 3.143,57 EUR Avtomatično se ti tudi odvaja 25% akontacija dohodnine za vsako nakazilo, ki je višje od 88,88 EUR.

Več o sami dohodnini lahko prebereš tudi na tej spletni povezavi.

Če se malo dotakneva tudi ostalih študentskih ugodnosti, imaš še vedno možnost subvencionirane prehrane, prevoza in bivanja, seveda če izpolnjuješ pogoje za vsakega posebej. Vsem skupna pogoja sta že zgoraj napisana - status in nezaposlenost (ali neprijavljenost na Zavod).

Upam, da sva razčistili vse dileme povezane s pravicami študenta na študiju diplomantov, če pa sem kaj spustila pa le vprašaj, zato smo tu. Wink

Lep meglen pozdrav iz Ljubljane.

Maša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
Kazalo po Študentska svetovalnica forumu -> Delo preko študentskega servisa, druge oblike dela

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu