Kazalo po Študentska svetovalnica forumu
Pomoč pogostih vprašanj  Išči  Seznam članov  Skupine uporabnikov  Tvoj profil  Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava   Registriraj se

Uporabnike obveščamo, da smo se preselili na nov forum.

Na novem forumu je potrebno ponovno opraviti registracijo.
Postavljanje vprašanj na starem forumu ni več omogočeno. Če na vaše vprašanje še nismo odgovorili nam ga prosimo ponovno zastavite na novem forumu.

Hvala za razumevanje.
Ekipa Študentske svetovalnice

Avtor Sporočilo
<  Neizplačano delo preko š.servisa
zlataribica
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 16, 2011, 2011b 18:45  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Jun 2011 12:28

Pozdravljeni!

Konec lanskega leta sem pričel z delom preko študentske napotnice. Delodajalec mi je zamujal s plačilom ter nekaterih mesečnih zaslužkov sploh ni izplačal. Na študentski servis ni vrnil napotnic tako da nimam nobene pravne podlage da sem delo opravil. Nekaj denarja mi je dajal "na roko" toliko da sem imel nekakšno upanje da bom prišel do polnega dogovorjenega zaslužka. Restavracija se je zaprla (firma ni šla v stečaj) jaz pa sem še vedno brez velikega dela prisluženega denarja.

Mi lahko svetujete kako priti do izplačila? Rad bi tudi podal prijavo zaradi dela na črno. Kako to storim? Katere službe so še pristojne za mojo situacijo? Študentski servis mi ne more nič pomagati, ker delodajalec ni vrnil napotnice na servis. Rad bi podal vse možne prijave kar je mogoče, da bo plačal vse kazni in po možnosti prišel tudi do mojega težko prisluženega denarja.

Imam evidenco delovnih ur ter priče (sodelavci). V blagajno sem se prijavljal s svojim imenom tako da je na vsakem računu ki sem ga izdal napisano ime natakarja.

Pa še to. Poiskusil sem že vse možne lepe in grde besede in tako na lep način zgladiti spore. Tako da mi ostane samo še popolni napad.

Vnaprej hvala za informacije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LidijaZ
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2011, 2011b 18:06  Odgovori s citatom
pravno svetovanje

Pridružen/-a: Sob Nov 2011 0:08

Pozdravljen zlataribica,

osrednja težava obljubljenega dela prek študentksega servisa zelo šibko varstvo študenta.

Dejansko zaradi slabega varstva študenta ti ostane malo možnosti.
Praviš da si se že obrnil na študentski servis, vendar brez uspeha. Mogoče ne bi bilo slabo, da bi ponovno zaprosil za pomoč na študentskem servisu. Kajti nekaj od njih izvaja tudi mediacijo. Torej študentski servis nastopi kot mediator oz. posrednik in pomaga rešiti spor med študentom in delodajalcem.

V primeru, da želiš bolj kot ne le "nagajat" delodajalcu, ga lahko prijaviš na različne inšpekcije. Na tej povezavi najdeš vse inšpekcije, ki delujejo na področju Republike Slovenije.
Preglej zgornji seznam in se odloči, katere inšpekcije bi bile primerne za tvojo situacijo.
Naj te opozorim, glede prijave dela na črno. Ker si sam sprejemal denar na roko lahko ob prijavi dela na črno tudi sam nosiš določene posledice.

Najbolj skrajna možnost pa je tožba. Če se odločiš za to možnost, ti svetujem da se obrneš na odvetnika. Odvetnik ti lahko pomaga sestaviti tudi nekak zadnji poziv pred tožboo oz. namero o vložitvi tožbe na izpolnitev obveznosti.
Z evidencami delovnih ur, pričami in računi s tvojim imenom bi dokazoval, da ti delodajalec še dolguje izplačilo.
Dokazovanje bi bilo bistveno olajšano, če bi imel z delodajalcem sklenjen tudi pisni dogovor o izvajanju študentskega dela.

V primeru da te še kaj zanima, nam pa kar piši.

Lep pozdrav
Lidija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
Kazalo po Študentska svetovalnica forumu -> Delo preko študentskega servisa, druge oblike dela

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu