Kazalo po Študentska svetovalnica forumu
Pomoč pogostih vprašanj  Išči  Seznam članov  Skupine uporabnikov  Tvoj profil  Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava   Registriraj se

Uporabnike obveščamo, da smo se preselili na nov forum.

Na novem forumu je potrebno ponovno opraviti registracijo.
Postavljanje vprašanj na starem forumu ni več omogočeno. Če na vaše vprašanje še nismo odgovorili nam ga prosimo ponovno zastavite na novem forumu.

Hvala za razumevanje.
Ekipa Študentske svetovalnice

Avtor Sporočilo
<  Štipendiranje in št. delo kot družabnik pri d.o.o
Frozen
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2011, 2011b 1:26  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Dec 2011 14:07

Zdravo!

Zanima me, kako je s štipendijo in možnostjo opravljanja dela preko študentskih napotnic, če sem sodružabnik na novo ustanovljene d.o.o?

Nameravamo namreč ustanoviti podjetje (nekje marca), preko katerega pa bi se zaposlil septembra, ko opravim zagovor diplomske naloge (trenutno sem absolvent) - lahko do takrat prejemam državno štipendijo in delam preko napotnice?

Imam morebiti kakšne dodatne stroške?

Najlepša hvala za odgovore!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frozen
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2011, 2011b 11:32  Odgovori s citatom

Mi zna kdo vsaj povedati, kam bi lahko šel, da bi dobil odgovore na ta vprašanja?

Hvala
Nazaj na vrh
MatejRa
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 05, 2012, 2012b 14:44  Odgovori s citatom
pravno svetovanje

Pridružen/-a: Pon Nov 2011 16:42

Pozdravljen Frozen!

Če želiš pri d.o.o.-ju, ki ga boste ustanovili, sodelovati le kot družbenik, torej, da boš samo prispeval osnovni kapital, potem tu ni problemov iz vidika štipendij in opravljanja dela preko študentskih napotnic. S tem ko boš prispeval osnovni kapital k d.o.o.-ju, boš postal le solastnik te družbe in ne boš v delovnem razmerju, kar bi bilo problematično glede prejemanja štipendije in opravljanja dela preko študentskih napotnic.

Zakon o štipendiranju v 9. členu, ki navaja splošne pogoje za pridobitev štipendije, med drugim navaja:

[i]''...upravičenci, ki ob prvem vpisu v prvi letnik višješolskega ali visokošolskega izobraževanja oziroma ob prvem vpisu na prvo, drugo ali tretjo stopnjo izobraževanja niso starejši od 26 let, in:

(3. alineja): niso v delovnem razmerju oziroma ne opravljajo samostojne registrirane dejavnosti
in

(4. alineja): niso vpisani v evidenco brezposelnih oseb pri Zavodu Republike Slovenije za zaposlovanje''[/i].

To pomeni, da do štipendije ne bi bil upravičen, če bi bil v delovnem razmerju z vašim bodočim d.o.o.-jem ali bi opravljal samostojno registrirano dejavnost (če bi imel svoj s.p.).

Isto velja za delo preko študentskih napotnic, kar pa ima podlago v Pravilniku o pogojih za opravljanje dejavnosti agencij za zaposlovanje, ki splošne pogoje za delo preko napotnic ureja v 18. členu. Poleg ostalih pogojev navaja kot pogoj sledeče:

''Dijaki in študenti lahko opravljajo delo na podlagi napotnice, če niso zaposleni ali vpisani v evidenco brezposelnih oseb pri zavodu.''

Kot lahko vidiš status (so)družbenika v d.o.o.-ju iz vidika splošnih pogojev kar se tiče štipendij in dela preko študentskih napotnic ni težav, kolikor v d.o.o.-ju ne boš postal zaposleni.
Paziti moraš torej, da se v času trajanja štipendijskega razmerja ne zaposliš v vašem bodočem d.o.o.-ju!

Kar pa se tiče tvojega vprašanja, če imaš morebiti kakšne dodatne stroške pa ne vem kaj točno si mislil in te prosim, da vprašanje bolj obrazložiš oz. poveš kakšne stroške si imel v mislih ter se ponovno obrni na nas.

Lep pozdrav,

Matej
(pravno svetovanje)
Nazaj na vrh
Frozen
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2012, 2012b 0:55  Odgovori s citatom

Glede dodatnih stroškov (zavarovanje) sem zasledil nekaj informacij na internetu, za katere pa sem že ugotovil da so bile napačne.

Najlepša hvala za odgovor! Nadaljujte z dobrim delom...
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
Kazalo po Študentska svetovalnica forumu -> Delo preko študentskega servisa, druge oblike dela

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu