Kazalo po Študentska svetovalnica forumu
Pomoč pogostih vprašanj  Išči  Seznam članov  Skupine uporabnikov  Tvoj profil  Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava   Registriraj se

Uporabnike obveščamo, da smo se preselili na nov forum.

Na novem forumu je potrebno ponovno opraviti registracijo.
Postavljanje vprašanj na starem forumu ni več omogočeno. Če na vaše vprašanje še nismo odgovorili nam ga prosimo ponovno zastavite na novem forumu.

Hvala za razumevanje.
Ekipa Študentske svetovalnice

Avtor Sporočilo
<  Podiplomski študij, ponavljanje ter status
študentka1986
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2012, 2012b 11:14  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Mar 2012 10:18

Zdravo,

nikjer še nisem zasledila podobnega primera, tako da sem se odločila kar napisati moje nejasnosti. Sem študentka Ekonomske fakultete, imam še dva izpita junija, diploma je že napisana (do avgusta bom diplomirala). Z letošnjim letom imam status dijaka. Najprej bi ustavila tukaj. Ali lahko jaz kljub temu, da bom z julijem dopolnila 26 let delam preko študentskega servisa, čeprav imam status dijaka do konca septembra? Na fakulteti nisem nikoli ponavljala, vendar sem do sedaj imela vedno status (prvo leto absolventka, drugo leto izredni študij na višji šoli ter letošnje leto sem dijakinja). Moja želja je, da bi se vpisala na podiplomski študij na Filozofski fakulteti, vendar bom mogla za vpis opraviti določene diferencialne izpite. Za to bom imela čas eno leto, vendar pa bom v tem času brez statusa. Sedaj me zanima ali se lahko s 26. letom vpišem redno na višjo šolo in tako pridobim status? Oz. glede na to, da bom imela možnost rednega vpisa na Ekonomski fakulteti na podiplomski študij me zanima ali obstaja potem možnost naslednje leto prepis na drug podiplomski študij (se pravi na Filozofski fakulteti?). Kaj se vam zdi bolj racionalno?

Že vnaprej hvala za kakršnokoli pomoč Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jerca
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2012, 2012b 15:44  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Dec 2011 9:17

Živjo študentska 1986!

Pa greva kar po vrsti:

Napisala si, da imaš status dijaka. Če imaš status rednega dijaka (torej si vpisana na srednjo šolo, poklicni tečaj ali maturitetni tečaj) lahko opravljaš delo preko študentskega servisa tudi po 26. letu starosti.

Če pa imaš status izrednega dijaka oz. status udeleženca izobraževanja odraslih, pa žal ne moreš opravljati dela preko študentskega servisa. Pravica opravljanja dela preko študentskega servisa ti z omenjenim statusom pripada do dopolnjenega 26. leta starosti. Vendar pa lahko po 4. členu Zakona o izobraževanju odraslih ostale pravice, ki izhajajo iz tega statusa, koristiš do 27. leta starosti.

Napisala si, da bi se rada vpisala na podiplomski študij, vendar moraš opravljati diferencialne izpite. Zato bi se rada vpisala na višjo šolo, da bi pridobila status.

Na višjo šolo se lahko vpišeš redno, če še nisi izkoristila »bonusa« oz. pravice, da poleg prvega vpisa na višjo šolo bodisi enkrat ponavljaš ali pa se prepišeš na drug višješolski program. Vedno pa se lahko vpišeš izredno in tako pridobiš status.

Če se boš vpisovala na višjo šolo, moraš to storiti danes – 8. marec je namreč zadnji rok za vpis v višje strokovne šole. Poslati moraš izpolnjen obrazec Prijava za vpis v višje strokovne šole – obrazec dobiš na spletni strani Višješolske prijavne službe, lahko pa ga kupiš tudi v večjih knjigarnah in papirnicah.

Izpolnjen obrazec moraš poslati priporočeno Višješolski prijavni služni na naslov: Šolski center Celje, Višješolska prijavna služba, Pot na Lavo 22, 3000 Celje. Prijavo lahko oddaš tudi osebno. Oddaš pa lahko samo eno prijavo.

Več informacij o vpisu in vpisnih mestih najdeš v Razpisu za vpis v višje strokovno izobraževanje v študijskem letu 2012/2013.

Zanima te tudi, če se lahko prepišeš iz enega podiplomskega študija na drugega.

V zvezi s podiplomskim študijem prepisi niso urejeni. Možno pa se je izpisati iz ene smeri (torej podiplomskega študija na Ekonomski fakulteti) in se vpisati na podiplomski študij na Filozofski fakulteti ali pa študirati na dveh podiplomskih študijih hkrati:

V Zakonu o visokem šolstvu ali Statutu Univerze v Ljubljani ni določil, ki bi omejevala študij na dveh podiplomskih programih. Pravzaprav ne gre za klasičen vzporedni študij, kot ga poznamo na dodiplomski stopnji, temveč se samo vpišeš na v dva programa, plačaš šolnino, če je to potrebno, usklajevanje obveznosti pa je v tvoji domeni. Pomembno je le, da izpolnjuješ pogoje, določene v Razpisu za podiplomski študij.

Predlagam, da se obrneš tudi na obe fakulteti, ki izvajata podiplomska študija in povprašaš za konkretnejše informacije oz. če ti bodo dovolili izpis iz enega in vpis na drugi študij ali vpis na oba.

Veliko uspeha pri študiju Smile

Jerca
Nazaj na vrh
študentka1986
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2012, 2012b 15:56  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Mar 2012 10:18

Najlepša hvala za vse te informacije... Smile Sem izpolnila grem ravno na pošto Smile Hvala
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
Kazalo po Študentska svetovalnica forumu -> Podiplomski študij

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu