Kazalo po Študentska svetovalnica forumu
Pomoč pogostih vprašanj  Išči  Seznam članov  Skupine uporabnikov  Tvoj profil  Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava   Registriraj se

Uporabnike obveščamo, da smo se preselili na nov forum.

Na novem forumu je potrebno ponovno opraviti registracijo.
Postavljanje vprašanj na starem forumu ni več omogočeno. Če na vaše vprašanje še nismo odgovorili nam ga prosimo ponovno zastavite na novem forumu.

Hvala za razumevanje.
Ekipa Študentske svetovalnice

Avtor Sporočilo
<  Erasmus izmenjava - vprašanje
zigg
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 11, 2012, 2012b 20:49  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Maj 2012 20:44

Pozdravljeni,

sem študent prvega letnika biologije v Mariboru. V tretjem letniku bi zelo rad šel na izmenjavo na Nizozemsko, saj je (kolikor mi je znano) Nizozemska ena boljših držav na področju biologije.

Problem nastane, ker naša fakulteta nima povezave z nobeno fakulteto na Nizozemskem. Slišal sem, da je možno sam ustvariti povezavo, in me zanima kako to poteka. Zanima me predvsem univerza v Utrechtu, kjer bi rad nadaljeval tudi podiplomski študij.

Slišal pa sem tudi, da grem lahko na izmenjavo prek univerze v Ljubljani, ki ima povezavo prav s to univerzo. Bi mi lahko prosim povedali, kako in kje se prijavim na izmenjavo prek Univerze v Ljubljani ter kakšni so pogoji v primeru da se na izbrano povezavo prijavi več študentov (razpisano je napreč eno samo mesto)

Za odgovore se vnaprej zahvaljujem Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lea_k
PrispevekObjavljeno: Čet Jun 21, 2012, 2012b 14:33  Odgovori s citatom
svetovanje za študij v tujini

Pridružen/-a: Pet Jan 2011 11:03

Zigg, živijo!

Sicer smo ti že odgovorili na e-mail, vendar je hkrati tvoj primer na forumu prevzela kolegica Živa, katere odgovor pa se glasi:

Citiram:
Oprosti, ker si na odgovor čakal tako dolgo, ampak imamo nov forum in se malo »lovimo« med novimi in starimi zadevami.

Kot si že sam pravilno ugotovil, obstaja možnost, da tvoja fakulteta in izbrana fakulteta na Nizozemskem podpišeta specifičen bilateralni dogovor. V tvojem imenu sem poklicala na Službo za mednarodno in meduniverzitetno sodelovanje Univerze v Mariboru ( http://www.uni-mb.si/podrocje.aspx?id=826 ), kjer so mi povedali, da je sklenitev specifične bilateralne pogodbe seveda mogoča, odvisno pa je od tvoje fakultete. Tvoja matična fakulteta mora namreč iz predmetnika tvoje izbrane gostujoče fakultete (na primer v Utrechtu) razbrati, da sta dovolj skladni, da ti bodo »doma« priznali opravljene izpite v tujini. Pri podpisu bilateralne pogodbe ima torej največ besede tvoja matična fakulteta in njen Erasmus koordinator.

Večkrat sem poklicala tudi Erasmus koordinatorko dr. Natašo Pipenbaher na Fakulteti za naravoslovje in matematiko ( http://www.fnm.uni-mb.si/index.php?option=com_content&view=article&id=524&Itemid=143&lang=sl), vendar se mi žal ni oglasila, tako da ti predlagam, da se tudi sam obrneš nanjo in ji predstaviš svoje želje.

Pri tem seveda velja poudariti, da se bilateralne pogodbe ne pišejo za posameznega študenta. Torej, če se tovrstna pogodba sklene na primer za enega študenta, ni garantirano, da boš to ti. Če se na razpis prijavi pet študentov, boš moral »tekmovati« z njimi.

Tvoja drugo ugotovitev, da greš lahko na izmenjavo prek Univerze v Ljubljani, je žal nepravilna, kar sem preverila tudi v Službi za mednarodno sodelovanje Univerze v Ljubljani. Ker si študent Univerze v Mariboru moraš iskati možnosti, ki ti jih ponuja tvoja univerza (in seveda fakulteta).

Upam, da ti je odgovor v pomoč, še enkrat pa se ti opravičujem za dolgo čakanje.

Če imaš še dodatna vprašanja, se lahko obrneš na naš nov forum http://www.svetovalnica.com/forum/.

Lep pozdrav in srečno!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
Kazalo po Študentska svetovalnica forumu -> Splošno o študiju v tujini

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu