Kazalo po Študentska svetovalnica forumu
Pomoč pogostih vprašanj  Išči  Seznam članov  Skupine uporabnikov  Tvoj profil  Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava   Registriraj se

Uporabnike obveščamo, da smo se preselili na nov forum.

Na novem forumu je potrebno ponovno opraviti registracijo.
Postavljanje vprašanj na starem forumu ni več omogočeno. Če na vaše vprašanje še nismo odgovorili nam ga prosimo ponovno zastavite na novem forumu.

Hvala za razumevanje.
Ekipa Študentske svetovalnice

Avtor Sporočilo
<  status študenta
puffy
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 12, 2008, 2008b 23:06  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2008 22:23

Lep pozdrav!

Sem študentka fakultete za upravo v Ljubljani in imam nekaj vprašanj na katera vas prosim če mi odgovorite. Lansko leto sem se redno vpisala na fakulteto za upravo in ker mi je ostalo nekaj izpitov sem letos 1. letnik ponavljala. Tudi letos teh izpitov nisem uspela narediti torej to pomeni, da moram naslednje leto pavzirati, a ne? Ker pa ne želim pavzirati in s tem izgubiti statusa me zanima kakšne možnosti imam? Zasledila sem namreč, da statusa ne izgubim če se vpišem na katero drugo univerzo npr. na univerzo v Maribor, to drži? Zanimam me tudi če se lahko izredno vpišem na drugo fakulteto vendar še vedno v Ljubljanski univerzi in ali tako obdržim status in ne rabim pavzirati? Prosim vas za vse možne rešitve.

Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
maya_1
PrispevekObjavljeno: Sob Sep 13, 2008, 2008b 17:00  Odgovori s citatom
nekoč svetovalka, danes ... :)

Pridružen/-a: Pon Jun 2006 11:28

Pozdravljena.

Vsak študent ima možnost, da enkrat v času študija na visokošolskem zavodu (to so fakultete, akademije in visoke strokovne šole) ponavlja letnik ali se prepiše na drug študijski program kot redni študent. Ko izkoristi eno izmed teh dveh možnosti, mu ostane le še možnost izrednega vpisa!

Arrow Glede na to, da si že izkoristila možnost ponavljanja, se kot redna študentka več ne moreš vpisati na drugo fakulteto (ne glede na to pod katero univerzo spada!!). Ostane ti torej le še možnost izrednega študija.

Študent je lahko vpisan na dva visokošolska zavoda hkrati, le v primeru vzporednega študija! Četudi si na fakaulteti brez statusa (pavziraš), si še vedno vpisana vanjo in se ne moreš "začasno" prepisati na drugo fakulteto...status rednega in izrednega študenta je izenačen:arrow: tudi izredni študenti so lahko vpisani na dva visokošolska zavoda oz. fakulteti hkrati le v primeru vzporednega študija. Zakon velja za oboje"

Predlagam, da se čimprej obrneš na referat svoje fakultete (najboljše osebno) in se pozanimaš o svojih možnostih- o možnosti izjemnega oziroma pogojnega vpisa v višji letnik, o možnosti da se v višji letnik vpišeš izredno..
Na spletni strani svoje fakultete boš našla Pravilnik o napredovanju, predlagam da si ga prebereš.

Ostne pa ti še možnost vpisa na višjo strokovno šolo, vpis v izobraževanje odraslih (če si mlajša od 26 let) in vpis v poklicni tečaj.

Višješolski zavodi (višje strokovne šole) so povsem ločeni od visokošolskih zavodov. Študent je lahko vpisan na oboje hkrati. Z vpisom na višjo strokovno šolo si pridobiš status študentke višje storkovne šole (ki ti omogoča delo preko študentskega servisa, prehrano na bone, zdravstveno zavaorvanje), na svoji fakulteti pa si seveda v primeru pavziranja brez statusa.

Več informacij o možnosti vpisa v višjo strokovno šolo, v izobraževanje odraslih in poklicni tečaj, pa boš našla na našem forumu, o tem je bilo že veliko govora:

http://www.svetovalnica.com/klepetalnica/viewforum.php?f=75

Lp, Maja
Nazaj na vrh
puffy
PrispevekObjavljeno: Sob Sep 13, 2008, 2008b 19:57  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2008 22:23

Hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
krena10
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 15, 2008, 2008b 10:55  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Sep 2008 11:49

Zdravo!

Rada bi se vpisala na eno izmed višjih šol, zaradi statusa...Zanima me, če lahko dobim obrazec za vpis (tretji rok) kje na netu, ali ga moram kupit? Ali se obrazci razlikujejo glede šole?

Hvala!
Nazaj na vrh
Veronika R.
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 15, 2008, 2008b 11:01  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jan 2008 22:50

Živjo,

v drugem vpisnem roku, ki poteka do 1. oktobra se na višje šole vpisuješ po postopku, ki ga določi posamezna šola.
Tako ni nekega splošnega obrazca. Najbolje je, da pokličeš na šolo na katero bi se vpisala in se tako pozanimaš o postopku vpisa.

Lep dan!
Nazaj na vrh
krena10
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 15, 2008, 2008b 11:08  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Sep 2008 11:49

Hvala za odgovor!
Nazaj na vrh
irenag
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2008, 2008b 15:02  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2008 9:49

živjo!

v študijskem letu 2007/08 sem imela absolventski staž, letos sem oddala prošnjo za podaljšanje absolventskega staža, vendar so jo zavrnili, zato z oktobrom ostanem brez statusa študenta. Letnika nisem nikoli ponavljala, nikoli nisem pavzirala, opravila sem vse obveznosti, ostala mi je le še diploma. Sedaj sem oddala tudi pritožbo na fakulteto zaradi zavrnitve prošnje za podaljšanje absolventskega staža, vendar kaj od tega pričakovat pa ne vem. ker nujno potrebujem še vsaj eno leto status študenta, vpis na višjo šolo pa redno več ni mogoč, ker je že vse zasedeno, me zanima, če kdo ve, če obstaja še kšna možnost, da bi js mela status (razen izrednega vpisa)??

če ma kdo kakršnekoli izkušnje s tem, al pa odgovor na to, mi naj lepo prosim pomaga...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ŽuŽa
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2008, 2008b 20:36  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Avg 2008 16:06

Kaj pa če se v tretjem roku vpišeš na kakšno drugo fakulteto al pa višjo šolo ?(čeprov takrat je res ful mal vpisnih mest).
Al pa kakšn poklicni tečaj- sam da maš tm status dijaka potem. Bolš kot nič žeSmile.
Nazaj na vrh
kajas
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 18, 2008, 2008b 9:45  Odgovori s citatom
nekoč svetovalka, danes ... :)

Pridružen/-a: Pon Jul 2008 12:15

Pozdravljena Irena!

Poleg vpisa na višjo strokovno šolo, kot veš že sama, zate obstaja še možnost vpisa na izobraževanje odraslih Exclamation

Pravico do izobraževanja odraslih imaš do dopolnjenega 27. leta starosti, torej do 27. rojstnega dne.
Izobraževanje odraslih obsega izobraževanje, izpopolnjevanje, usposabljanje in učenje oseb, ki so izpolnile šolsko obveznost in si želijo pridobiti, posodobiti, razširiti in poglobiti znanje, pri tem pa nimajo statusa učenca, dijaka ali študenta. Osebe, ki se vključijo v izobraževanje odraslih, pridobijo status udeležencev izobraževanja odraslih.

Z vpisom na to obliko izobraževanja prav tako pridobiš status izrednega dijaka. Več o samem izobraževanju odraslih si lahko prebereš tukaj:http://www.svetovalnica.com/klepetalnica/viewtopic.php?t=3541

Tukaj najdeš seznam šol, ki omenjeno izobraževanje ponujajo: http://www.acs.si/pregled

Zakon o izobraževanju odraslih: http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r09/predpis_ZAKO449.html

Žal je potrebno tudi izobraževanje odraslih plačati, tako kot izredni vpis na višje strokovne šole, kot si omenila že sama. Zato predlagam, da pretehtaš, katera od teh dveh možnosti bi bila zate najbolj poceni.

Arrow Pa še to...Kar ti je predlagala Žuža spodaj, žal zate ne pride v upoštev, saj je bil rok prijav za poklicni tečaj do 12.9, kar je že mimo!!! Vpis na drugo fakulteto v 3. roku pa zate prav tako ni mogoč, saj ne moreš biti hkrati vpisana na 2 visokošolska zavoda, kamor spadajo fakultete, akademije in visoke strokovne šole Idea

Lp,

Kaja, Socialno in drugo svetovanje
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
Kazalo po Študentska svetovalnica forumu -> Dodiplomski študij

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na: