Kazalo po Študentska svetovalnica forumu
Pomoč pogostih vprašanj  Išči  Seznam članov  Skupine uporabnikov  Tvoj profil  Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava   Registriraj se

Uporabnike obveščamo, da smo se preselili na nov forum.

Na novem forumu je potrebno ponovno opraviti registracijo.
Postavljanje vprašanj na starem forumu ni več omogočeno. Če na vaše vprašanje še nismo odgovorili nam ga prosimo ponovno zastavite na novem forumu.

Hvala za razumevanje.
Ekipa Študentske svetovalnice

Avtor Sporočilo
<  opravljanje letnika po izpitih
aammoo
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 20, 2010, 2010b 13:03  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Maj 2010 12:53

Lep pozdrav!

Zanima me kako poteka opravljanje 4.letnika po izpitih in kakšne so cene...in če šprtniki z vrhunskim statusom športnika tudi plačujejo te izpite ker sem nekje zasledil da ne ampak ni 100%. aja, pa kako je s statusom dijaka?

Hvala za odgovore!

Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Danijela G
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 20, 2010, 2010b 13:39  Odgovori s citatom
nekoč svetovalka, danes ... :)

Pridružen/-a: Pon Apr 2009 12:50
Kraj: Ljubljana

Živjo!

Če prav razumem, te zanima, koliko stane opravljanje izpitov v primeru, da nimaš statusa študenta, torej če si pavzer?

Če si študent fakultete, ki je članica Univerze v Ljubljani, potem opravljanje izpita za študenta brez statusa, ki je sicer vpisan v redni študij, stane 40,50 eur (glej cenik UL za 2009/2010).

Z informacijo, da študentom s statusom športnika ni potrebno plačevati izpitov v primeru, da nimajo statusa študenta, nismo seznanjeni, zato predlagam, da o tem povprašaš na svoji fakulteti.

V vsakem primeru moraš biti vpisan v 4. letnik, da lahko opravljaš izpite, vendar če si vpisan, to potem pomeni tudi, da imaš status in izpitov ne rabiš plačevati. Razen če si to leto vpisan v 4. letnik in nameravaš naslednje leto pavzirati ter opravljati obveznosti za 4. letnik? V tem primeru obstaja možnost, da se v naslednjem študijskem letu vpišeš v absolventski staž, obdržiš status in opravljaš izpite za 4. letnik v absolventskem stažu (na večini fakultete ni posebnih pogojev za vpis v absolventski staž).

V kolikor situacija ni takšna, kot sem napisala, nam prosim podrobneje napiši, v kateri letnik si vpisan, redni ali izredni študij, si kdaj prej že ponavljal letnik oz. se prepisal, da ti ne bomo napačno svetovali. Če pa sem narobe razumela in si sedaj 3. letnik, naslednje leto boš pa pavziral (torej ne boš vpisan v 4. letnik) in bi želel opravljati obveznosti za 4. letnik, potem je to stvar dogovora med tabo in profesorji, predvidevam pa, da bi moral v tem primeru plačati celotno izvedbo predmeta z izpitom, kar stane v letošnjem študijskem letu 314,55 eur.

Najbolje bo, če natančneje opišeš svojo situacijo (lahko tudi na mail studentska.svetovalnica@sou-lj.si), drugače ti težko pravilno svetujemo. Tudi če si npr. že izkoristil možnost ponavljanja/prepisa v rednem študiju, lahko morda na podlagi svojega statusa zaprosiš za podaljšanje statusa za eno leto, kar pomeni, da bi šlo v tem primeru za izjemno ponavljanje letnika, s čimer bi obdržal status študenta.

LP
Danijela
aammoo
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 20, 2010, 2010b 13:58  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Maj 2010 12:53

najprej hvala za izčrpn odgovor!

Malo sm slabo obrazložil situacijo.sem dijak...letos sm obiskoval 4.letnik gimnazije in mi ni uspelo opraviti letnika. se namreč ukvarjam profesionalno z nogometom in "ni bilo časa za šolo". Sem pa ponavljal letnik enkrat ze v prvem letniku. sepravi zdaj v drugo nisem dokončal šole tako da nimam možnosti več ponavljat letnika. nobenega predmeta razen italjanščine(4) nimam ocenjenega.( sem praktično neocenjen) zdaj me pa zanima kako poteka delanje 4.letnika po izpitih.kako je s statusom in use glede plačevanja.

hvala!
Nazaj na vrh
sandapanda
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 27, 2010, 2010b 10:24  Odgovori s citatom
nekoč svetovalka, danes ... :)

Pridružen/-a: Ned Jun 2008 0:00

Živjo!

Se opravičujem, da ti nismo odpisali tako dolgo.

Tvoj problem je že rahlo izven našega delokroga, ker smo prvotno namenjeni študentski populaciji, ampak se bom potrudila, da ti kljub vsemu čim bolje odgovorim na tvoja vprašanja.

Ker si še gimnazijec zate velja Zakon o gimnazijah http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=20071&stevilka=2 , zato si bova podrobneje pogledala nekaj njegovih določb.

Torej, v nekaterih primerih dijak lahko ponavlja letnik , če ni izpolnil vseh obveznosti- o tem govori 20. člen

(ponavljanje)

Dijak, ki do konca šolskega leta ni opravil obveznosti iz izobraževalnega programa, lahko enkrat ponavlja letnik v istem izobraževalnem programu.

Dijak zaključnega letnika, ki do konca šolskega leta ni opravil obveznosti iz tega letnika, lahko manjkajoče obveznosti opravi tudi z opravljanjem izpitov.

Ne glede na določbo prvega odstavka tega člena ima dijak s posebnimi potrebami in dijak iz 18. člena tega zakona ter dijak, ki zaradi starševstva, izjemnih socialnih in družinskih okoliščin ali zaradi bolezni in drugih utemeljenih razlogov ni izpolnil obveznosti iz izobraževalnega programa, pravico večkrat obiskovati isti letnik.

Ker imaš status vrhunskega športnika, bi se po mojem mnenju to lahko štel kot utemeljen razlog zaradi katerega bi imel pravico večkrat obiskovati isti letnik.

Nadalje pa 23. člen pravi

(podaljšanje statusa dijaka)

Dijakom iz tretjega odstavka 20. člena tega zakona se status dijaka lahko podaljša, vendar največ za dve leti.

O tem odloči ravnatelj šole.

Kot vidiš, bi se ti lahko status dijaka podaljšal tudi na naslednje leto, saj imaš utemeljen razlog. Glede tega bi moral nasloviti prošnjo svojemu ravnatelju.

torej, v kolikor boš želel ohraniti status dijaka, ti je to po Zakonu o gimnazijah omogočeno (verjetno, ker status vrhunskega športnika ni naveden izrecno, ampak bi moral še utemeljevati, da je to upravičen razlog po 3. odstavku 20. člena).

Če pa bi želel opravljati predmete po izpitih, ti svetujem, da se obrneš na kakšno gimnazijo, ki izvaja program izobraževanja odraslih in boš tam dobil vse informacije. Ta program med drugim izvajajo tudi na gimnaziji Poljane, nekaj informacij boš lahko dobil tudi na njihovi spletni strani http://io.gimnazija-poljane.com/S30100/Osnovne+informacije. Kolikor sem zasledila za osebe s posebnimi statusi ne veljajo nobene cenovne ugodnosti, tako da najbolje, da povprašaš kar direktno pri njih.

Upam, da si dobil zadovoljiv odgovor, sicer pa nam ponovno piši in ti bomo z veseljem odgovorili!
Smile lp
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
Kazalo po Študentska svetovalnica forumu -> Višje šole, izobraževanje odraslih, dijaki

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu